SCHEMA

Hösten 2020 start 30 augusti 2020

Discokidz 45 minuter
Stor & liten (10 ggr) 2-3 √•r + 1 vuxen S√∂ndag 10.00 Stor & liten (10 ggr), 2-3 √•r + 1 vuxen - S√∂ndag 10.00  
  3-4 √•r S√∂ndag 11.00  3-4 √•r - S√∂ndag 11.00  
  3-4 √•r S√∂ndag 13.15  3-4 √•r - S√∂ndag 13.15  
  3-5 √•r Torsdag 17.15  3-5 √•r - Torsdag 17.15  
Forts√§ttning 3-5 √•r S√∂ndag 12.00 Forts√§ttning, 3-5 √•r - S√∂ndag 12.00  
Mini Showkidz 50 minuter
  5-6 √•r S√∂ndag 12.10  5-6 √•r - S√∂ndag 12.10  
  5-6 √•r M√•ndag 17.10  5-6 √•r - M√•ndag 17.10  
  5-6 √•r S√∂ndag 11.10  5-6 √•r - S√∂ndag 11.10  
Showkidz 50 minuter
  6-8 √•r Torsdag 17.10  6-8 √•r - Torsdag 17.10  
Forts√§ttning 6-8 √•r S√∂ndag 12.00 Forts√§ttning, 6-8 √•r - S√∂ndag 12.00  
Slow
  9-13 √•r Tisdag 17.10  9-13 √•r - Tisdag 17.10  
  10+ √•r Onsdag 16.00  10+ √•r - Onsdag 16.00 Fullt!
  F√∂dda 10-07 Torsdag 18.10  F√∂dda 10-07 - Torsdag 18.10  
Elit Star- Champion i disco Onsdag 17.00 Elit, Star- Champion i disco - Onsdag 17.00 Fullt!
  F√∂dda 06-√§ldre Torsdag 18.10  F√∂dda 06-√§ldre - Torsdag 18.10  
Klassisk balett
Niv√• 1 ungdom/vuxna Onsdag 19.10 Niv√• 1, ungdom/vuxna - Onsdag 19.10  
Niv√• 2 ungdom/vuxna Tisdag 20.10 Niv√• 2, ungdom/vuxna - Tisdag 20.10  
Jazz
Medel 50 min ungdom/vuxna M√•ndag 19.10 Medel 50 min, ungdom/vuxna - M√•ndag 19.10  
Avancerad 80 minuter ungdom/vuxna M√•ndag 20.10 Avancerad 80 minuter, ungdom/vuxna - M√•ndag 20.10  
Elit 80 minuter   Torsdag 20.10 Elit 80 minuter  - Torsdag 20.10  
Artistic ballroom 50 minuter
Rising star, Challanger alla √•ldrar Onsdag 16.00 Rising star, Challanger, alla √•ldrar - Onsdag 16.00  
Latin & Carribean style ungdom/vuxna M√•ndag 20.15 Latin & Carribean style, ungdom/vuxna - M√•ndag 20.15  
Challanger Guld-Champion alla √•ldrar Torsdag 19.10 Challanger Guld-Champion, alla √•ldrar - Torsdag 19.10  
Hiphop "all styles" 50 minuter
Hiphop & Commercial L√§tt 20+ Tisdag 20.10 Hiphop & Commercial L√§tt, 20+ - Tisdag 20.10  
Ragga,House,Locking,Old school Medel Torsdag 20.10 Ragga,House,Locking,Old school, Medel - Torsdag 20.10  
R&B avancerad 10-17 √•r S√∂ndag 14.10 R&B avancerad, 10-17 √•r - S√∂ndag 14.10  
R&B avancerad ungdom/vuxna Onsdag 20.10 R&B avancerad, ungdom/vuxna - Onsdag 20.10  
Korrboost 11-17 √•r Onsdag 19.15 Korrboost, 11-17 √•r - Onsdag 19.15  
R&B, Ragga Avancerad Tisdag 20.10 R&B, Ragga, Avancerad - Tisdag 20.10  
House, Locking Avancerad M√•ndag 20.10 House, Locking, Avancerad - M√•ndag 20.10  
Battle/freestyle   S√∂ndag 14.10 Battle/freestyle  - S√∂ndag 14.10  
Battle   Torsdag 17.15 Battle   - Torsdag 17.15  
Freestyle teknik   Torsdag 18.15 Freestyle teknik   - Torsdag 18.15  
Hiphop 50 minunter
Nyb√∂rjare 8-12 √•r Onsdag 18.10 Nyb√∂rjare , 8-12 √•r - Onsdag 18.10  
L√§tt 6-10 √•r M√•ndag 18.10 L√§tt, 6-10 √•r - M√•ndag 18.10  
L√§tt 10-16 √•r S√∂ndag 14.10 L√§tt, 10-16 √•r - S√∂ndag 14.10  
Medel/avancerad 7-12 √•r Torsdag 17.15 Medel/avancerad, 7-12 √•r - Torsdag 17.15  
Medel/avancerad 11-17 √•r M√•ndag 16.00 Medel/avancerad, 11-17 √•r - M√•ndag 16.00  
Avancerad 8-13 √•r M√•ndag 19.00 Avancerad, 8-13 √•r - M√•ndag 19.00  
Rising Star 1 8-13 √•r Onsdag 18.00 Rising Star 1, 8-13 √•r - Onsdag 18.00  
Rising Star 2 9-15 √•r S√∂ndag 10.00 Rising Star 2, 9-15 √•r - S√∂ndag 10.00  
Rising Star 2, solo, duo -11 √•r M√•ndag 16.00 Rising Star 2, solo, duo, -11 √•r - M√•ndag 16.00  
Rising Star 2 10-16 √•r Tisdag 18.10 Rising Star 2, 10-16 √•r - Tisdag 18.10  
Rising Star 3 solo,duo 10-16 √•r Onsdag 16.00 Rising Star 3 solo,duo, 10-16 √•r - Onsdag 16.00  
Elit 14- √•r Torsdag 20.00 Elit, 14- √•r - Torsdag 20.00  
Master 1 10-17 √•r Onsdag 17.00 Master 1, 10-17 √•r - Onsdag 17.00  
Master 1 10-17 √•r M√•ndag 17.00 Master 1, 10-17 √•r - M√•ndag 17.00  
Master 2 F√∂dda 10-06 Tisdag 17.00 Master 2, F√∂dda 10-06 - Tisdag 17.00  
ElitCREW F√∂dda 06 -√§ldre Tisdag 19.10 ElitCREW, F√∂dda 06 -√§ldre - Tisdag 19.10  
Master 2 endast inbjudna +14√•r M√•ndag 19.00 Master 2, endast inbjudna +14√•r - M√•ndag 19.00  
Commercial 50 minuter
  10-16 √•r S√∂ndag 13.15  10-16 √•r - S√∂ndag 13.15  
Latinstyle medel/avancerad ungdom/vuxna M√•ndag 19.15 Latinstyle medel/avancerad, ungdom/vuxna - M√•ndag 19.15  
Medel/avancerad ungdom/vuxna Måndag 18.00 Medel/avancerad, ungdom/vuxna - Måndag 18.00 Fullt!
Avancerad ungdom/vuxna Torsdag 19.10 Avancerad, ungdom/vuxna - Torsdag 19.10 Fullt!
Avancerad ungdom/vuxna Onsdag 19.10 Avancerad, ungdom/vuxna - Onsdag 19.10  
Disco 50 minuter
Rising Star 1, solo, duo -12 √•r M√•ndag 17.00 Rising Star 1, solo, duo, -12 √•r - M√•ndag 17.00  
Rising Star 2 8-14 √•r S√∂ndag 11.00 Rising Star 2, 8-14 √•r - S√∂ndag 11.00  
Rising Star 2 9-16 √•r Tisdag 17.00 Rising Star 2, 9-16 √•r - Tisdag 17.00  
Rising Star 3 10-17 år Tisdag 16.00 Rising Star 3, 10-17 år - Tisdag 16.00 Fullt!
Master Guld-Champion 12-17 √•r Onsdag 18.00 Master Guld-Champion, 12-17 √•r - Onsdag 18.00  
Master Guld-Champion -13 √•r Tisdag 18.10 Master Guld-Champion, -13 √•r - Tisdag 18.10  
Teknik Master Star- Champion Tisdag 19.10 Teknik Master, Star- Champion - Tisdag 19.10  
Master Star-Champion 13-19 √•r 70 minuter Torsdag 16.00 Master Star-Champion, 13-19 √•r 70 minuter - Torsdag 16.00  
Teknik master 13-19 √•r M√•ndag 17.00 Teknik master , 13-19 √•r - M√•ndag 17.00  
Hiphop, Commercial & Tiktok 50 minuter
  10-15 √•r M√•ndag 16.15  10-15 √•r - M√•ndag 16.15  
Hiphop & Disco 50 minuter
Nyb√∂rjare 6-8 √•r S√∂ndag 10.00 Nyb√∂rjare , 6-8 √•r - S√∂ndag 10.00  
L√§tt 7-10 √•r Onsdag 17.00 L√§tt, 7-10 √•r - Onsdag 17.00  
Medel 6-9 √•r S√∂ndag 13.15 Medel, 6-9 √•r - S√∂ndag 13.15  
Medel/avancerad 7-12 √•r Torsdag 18.10 Medel/avancerad, 7-12 √•r - Torsdag 18.10  
Avancerad 8-13 √•r S√∂ndag 11.15 Avancerad, 8-13 √•r - S√∂ndag 11.15  
Avancerad 7-10 √•r Tisdag 17.10 Avancerad, 7-10 √•r - Tisdag 17.10  
Avancerad 10-14 √•r Tisdag 19.15 Avancerad, 10-14 √•r - Tisdag 19.15  
Hiphop, Disco & Tiktok 50 minuter
  8-12 √•r Onsdag 16.00  8-12 √•r - Onsdag 16.00 Fullt!
  6-10 √•r Tisdag 18.15  6-10 √•r - Tisdag 18.15  
  6-10 √•r S√∂ndag 16.30  6-10 √•r - S√∂ndag 16.30  
Boys only 50 minuter
Mini boys 5-8 √•r S√∂ndag 10.10 Mini boys, 5-8 √•r - S√∂ndag 10.10  
Boys hiphop 8-12 √•r S√∂ndag 15.30 Boys hiphop, 8-12 √•r - S√∂ndag 15.30  
Balett & Jazz 50 minuter
  6-10 √•r S√∂ndag 12.15  6-10 √•r - S√∂ndag 12.15  
Forts√§ttning 6-10 √•r S√∂ndag 13.10 Forts√§ttning, 6-10 √•r - S√∂ndag 13.10  
Contemporary 50 minuter
Medel ungdom/vuxna Tisdag 19.10 Medel, ungdom/vuxna - Tisdag 19.10  
Jazz & Show 50 minuter
L√§tt Vuxna Onsdag 20.10 L√§tt, Vuxna - Onsdag 20.10  

AKTUELLT

Höstlovsläger

Höstlov från danskurserna v.43 och v.44. Missa inte vårt höstlovsläger 26/10. Mer info i länk.

KURSER

Anmäl dig till någon av våra danskurser. Se aktuellt utbud.