SCHEMA

Våren 2020, Start från 26/1

Discokidz 45 minuter
Stor & liten (10 ggr) 2-3 år + 1 vuxen Söndag 10.00 Stor & liten (10 ggr), 2-3 år + 1 vuxen - Söndag 10.00  
  3-4 år Söndag 12.00  3-4 år - Söndag 12.00  
  3-4 år Söndag 14.10  3-4 år - Söndag 14.10  
  3-5 år Torsdag 17.10  3-5 år - Torsdag 17.10  
Medel 3-4 år Söndag 13.10 Medel, 3-4 år - Söndag 13.10  
Medel/avancerad 3-5 år Söndag 11.00 Medel/avancerad, 3-5 år - Söndag 11.00  
Jazz, Modern & Show
  ungdom/vuxna Söndag 16.00  ungdom/vuxna - Söndag 16.00  
Contemporary
  ungdom/vuxna Onsdag 20.00  ungdom/vuxna - Onsdag 20.00  
Klassisk balett
Nivå 1 50 min ungdom/vuxna Torsdag 16.15 Nivå 1 50 min, ungdom/vuxna - Torsdag 16.15  
Nivå 2 50 min ungdom/vuxna Onsdag 19.00 Nivå 2 50 min, ungdom/vuxna - Onsdag 19.00  
Jazz
Nivå 1 50 min ungdom/vuxna Torsdag 19.00 Nivå 1 50 min, ungdom/vuxna - Torsdag 19.00  
Nivå 2 50 min ungdom/vuxna Måndag 18.35 Nivå 2 50 min, ungdom/vuxna - Måndag 18.35  
Nivå 3 80 min ungdom/vuxna Torsdag 20.10 Nivå 3 80 min, ungdom/vuxna - Torsdag 20.10  
Elit 80 min ungdom/vuxna Måndag 17.10 Elit 80 min, ungdom/vuxna - Måndag 17.10  
Commercial 50 minuter
Feminine vibe 10-15 år Söndag 14.10 Feminine vibe, 10-15 år - Söndag 14.10  
Feminie vibe ungdom/vuxna Måndag 18.00 Feminie vibe, ungdom/vuxna - Måndag 18.00  
Feminie vibe ungdom/vuxna Torsdag 19.10 Feminie vibe, ungdom/vuxna - Torsdag 19.10  
Feminie vibe +20 år Tisdag 20.15 Feminie vibe, +20 år - Tisdag 20.15  
Latinstyle ungdom/vuxna Måndag 19.15 Latinstyle, ungdom/vuxna - Måndag 19.15  
R&B 50 minuter
Avancerad 10-17 år Söndag 16.00 Avancerad, 10-17 år - Söndag 16.00  
Elit ungdom/vuxna Onsdag 20.00 Elit, ungdom/vuxna - Onsdag 20.00  
Elit 2 ungdom/vuxna Tisdag 19.00 Elit 2, ungdom/vuxna - Tisdag 19.00  
Battle/Freestyle
Freestyle/Battle   Söndag 12.00 Freestyle/Battle  - Söndag 12.00  
Battle teknik   Torsdag 17.15 Battle teknik  - Torsdag 17.15  
Freestyle teknik   Torsdag 18.10 Freestyle teknik   - Torsdag 18.10  
Battle coaching   Måndag 21.15 Battle coaching  - Måndag 21.15  
Freestyle coaching   Onsdag 20.10 Freestyle coaching  - Onsdag 20.10  
Hiphop
Nybörjare 6-10 år Måndag 18.10 Nybörjare , 6-10 år - Måndag 18.10  
Nybörjare 10-16 år Söndag 13.15 Nybörjare , 10-16 år - Söndag 13.15  
Medel 7-12 år Torsdag 17.15 Medel, 7-12 år - Torsdag 17.15  
Medel 11-17 år Måndag 16.10 Medel, 11-17 år - Måndag 16.10  
"All styles" lätt Vuxna Tisdag 19.15 "All styles" lätt, Vuxna - Tisdag 19.15  
"All styles" medel/avancerad Vuxna Måndag 20.15 "All styles" medel/avancerad, Vuxna - Måndag 20.15  
Avancerad 8-13 år Måndag 19.00 Avancerad, 8-13 år - Måndag 19.00  
Elit 11-17 år Onsdag 19.15 Elit, 11-17 år - Onsdag 19.15  
Elit 11-17 år Onsdag 17.10 Elit, 11-17 år - Onsdag 17.10  
Elit +14 år Torsdag 20.10 Elit, +14 år - Torsdag 20.10  
ElitCREW Födda 05-äldre Tisdag 18.00 ElitCREW, Födda 05-äldre - Tisdag 18.00  
Korrboost ungdom/vuxna Tisdag 20.10 Korrboost, ungdom/vuxna - Tisdag 20.10  
Rising Star 1, solo, duo -12 år Måndag 16.00 Rising Star 1, solo, duo, -12 år - Måndag 16.00  
Rising Star 1 8-13 år Onsdag 18.10 Rising Star 1, 8-13 år - Onsdag 18.10  
Rising Star 2 9-15 år Söndag 10.15 Rising Star 2, 9-15 år - Söndag 10.15  
Rising Star 2 10-16 år Tisdag 18.10 Rising Star 2, 10-16 år - Tisdag 18.10  
Rising Star 2 11-16 år Onsdag 18.10 Rising Star 2, 11-16 år - Onsdag 18.10  
Rising Star 3 solo,duo 10-16 år Onsdag 17.10 Rising Star 3 solo,duo, 10-16 år - Onsdag 17.10  
Rising Star 3/Master 10-17 år Måndag 17.00 Rising Star 3/Master, 10-17 år - Måndag 17.00  
Master Star-Champion Födda 05-09 Tisdag 17.00 Master Star-Champion, Födda 05-09 - Tisdag 17.00  
Master EM, VM, Champion junior/vuxna Måndag 19.00 Master EM, VM, Champion, junior/vuxna - Måndag 19.00 Fullt!
Artistic Ballroom 50 minuter
Rising Star   Onsdag 16.10 Rising Star   - Onsdag 16.10  
Challanger Guld-Champion   Torsdag 19.10 Challanger Guld-Champion  - Torsdag 19.10  
Slow 50 minuter
  11-16 år Onsdag 18.00  11-16 år - Onsdag 18.00  
Brons solo, duo -13 år Torsdag 16.00 Brons solo, duo , -13 år - Torsdag 16.00  
Challanger Silver-Champion 11- år Onsdag 16.00 Challanger Silver-Champion, 11- år - Onsdag 16.00  
Elit endast inbjudna Måndag 16.10 Elit, endast inbjudna - Måndag 16.10  
Disco 50 minuter
Medel/avancerad 8-16 år Måndag 19.30 Medel/avancerad, 8-16 år - Måndag 19.30  
Rising Star 1, solo, duo -12 år Måndag 17.00 Rising Star 1, solo, duo, -12 år - Måndag 17.00  
Rising Star 2 8-14 år Söndag 11.00 Rising Star 2, 8-14 år - Söndag 11.00  
Rising Star 2, solo, duo 8-13 år Torsdag 18.15 Rising Star 2, solo, duo, 8-13 år - Torsdag 18.15  
Rising Star 2 9-16 år Tisdag 17.00 Rising Star 2, 9-16 år - Tisdag 17.00  
Rising Star 3 10-17 år Tisdag 16.00 Rising Star 3, 10-17 år - Tisdag 16.00  
Rising Star 3 +12 år Onsdag 19.00 Rising Star 3, +12 år - Onsdag 19.00  
Master Guld-Champion Prolympia Haga 12-17 år Onsdag 18.15 Master Guld-Champion, Prolympia Haga 12-17 år - Onsdag 18.15  
Master Guld-Champion 10-14 år Tisdag 18.10 Master Guld-Champion, 10-14 år - Tisdag 18.10  
Master Star-Champion 13-19 år Torsdag 16.00 Master Star-Champion, 13-19 år - Torsdag 16.00 Fullt!
Discoteknik Master Star- Champion Tisdag 19.10 Discoteknik Master, Star- Champion - Tisdag 19.10  
Hiphop & Disco 50 minuter
Nybörjare 7-10 år Onsdag 17.00 Nybörjare , 7-10 år - Onsdag 17.00  
Nybörjare 7-11 år Torsdag 18.10 Nybörjare , 7-11 år - Torsdag 18.10  
Lätt 6-9 år Söndag 13.15 Lätt, 6-9 år - Söndag 13.15  
Lätt/medel 6-10 år Måndag 17.10 Lätt/medel, 6-10 år - Måndag 17.10  
Medel 8-11 år Söndag 14.30 Medel, 8-11 år - Söndag 14.30  
Medel 7-12 år Torsdag 18.10 Medel, 7-12 år - Torsdag 18.10  
Medel/avancerad 10-14 år Tisdag 19.15 Medel/avancerad, 10-14 år - Tisdag 19.15  
Avancerad 7-10 år Tisdag 17.10 Avancerad, 7-10 år - Tisdag 17.10  
Avancerad 8-13 år Söndag 11.15 Avancerad, 8-13 år - Söndag 11.15  
Balett & Jazz 50 minuter
Nybörjare 6-10 år Söndag 13.30 Nybörjare , 6-10 år - Söndag 13.30  
Medel/avancerad 6-10 år Söndag 14.30 Medel/avancerad, 6-10 år - Söndag 14.30  
Boy´s only 50 minuter
Hiphop Fortnite 8-12 år Söndag 15.30 Hiphop Fortnite, 8-12 år - Söndag 15.30  
Hiphop Fortnite 7-12 år Tisdag 17.15 Hiphop Fortnite, 7-12 år - Tisdag 17.15  
Showkidz 50 minuter
Nybörjare 6-7 år Söndag 12.15 Nybörjare , 6-7 år - Söndag 12.15  
Nybörjare 6-7 år Tisdag 18.15 Nybörjare , 6-7 år - Tisdag 18.15  
Lätt 6-7 år Torsdag 17.10 Lätt, 6-7 år - Torsdag 17.10  
Medel 5-8 år Söndag 10.00 Medel, 5-8 år - Söndag 10.00  
Mini Showkidz 50 minuter
Nybörjare 5-6 år Söndag 15.30 Nybörjare , 5-6 år - Söndag 15.30  
Medel 5-6 år Söndag 11.20 Medel, 5-6 år - Söndag 11.20  
Cirkelfys
  ungdom/vuxna Torsdag 19.10  ungdom/vuxna - Torsdag 19.10  

AKTUELLT

Söndag 27 september

Hiphop Rising star 2 söndagar kl 10.15 - Ny tid - startar 10.

KURSER

Anmäl dig till någon av våra danskurser. Se aktuellt utbud.